Obieg wody w przyrodzie zawita do przedszkoli.

Obieg wody w przyrodzie zawita do przedszkoli.

by Sfera Wiedzy, 20 sierpnia 2017

„Obieg wody w przyrodzie” zawita do przedszkoli!

Obieg wody zawita do przedszkoli kropelka pokazuje obieg wody mobilne planetarium sfera wiedzyKropelka, obieg wody w przyrodzie zawita do przedszkoli mobilne planetarium sfera wiedzyOd września 2017 roku pod kopułą mobilnego planetarium „Sfera Wiedzy” dostępny będzie film, pod tytułem „Woda. Tajemnice H2O”. Najnowsza wersja filmu dedykowana jest dla dzieci w wieku przedszkolnym. Z okazji premiery filmu dla najmłodszych widzów, rozmawiamy z gwiazdą kina edukacyjnego – Kropelką.

Sfera Wiedzy. Jak mijają wakacje? Dla większości ludzi jest to okres odpoczynku, relaksu i ładowania akumulatorów.

Kropelka. Okres wakacyjny był dla mnie bardzo intensywny. Podczas produkcji filmu zwiedziłam całą kulę ziemską. Zaczynając od mroźnej Antarktydy po gorącą pustynię. Od górskich jezior, przez rwące strumienia, aż po plaże mórz i oceanów.

Ziemia – kosmiczny dom.obieg wody w przyrodzie zawita do przedszkoli ilość wody na Ziemi mobilne planetarium Sfera Wiedzy

Sfera Wiedzy. Pochodzisz z planety, która nazywa się Ziemia. Jak się z tym czujesz?

Kropelka. Ha ha ha. Faktycznie, bardzo dziwna nazwa dla planety, której większość powierzchni zajmuje woda. Odpowiadając na pytanie, powiem, że kompleksów z tego powodu nie mam. W filmie opowiadam o zasobach wody na błękitnej planecie. Między innymi dowiecie się ile jest wody słonej i słodkiej oraz ile jej znajduje się w zasięgu człowieka.

Obieg wody – dziecinnie proste.Opady_obieg wody w przyrodzie zawita do przedszkoli mobilne planetarium Sfera Wiedzy

Sfera Wiedzy. Czy w filmie poznamy szczegóły obiegu wody w przyrodzie?

Kropelka. Oczywiście. Wyruszymy na Wyspę Wiedzy, na której dowiecie się wszystkiego co związane jest z obiegiem wody w przyrodzie. Zgłębianie tematu rozpoczniemy od trzech stanów skupienia wody. Następnie przyswoimy procesy powodujące powstawanie chmur. Obieg wody zakończymy opadami i spływem górskim strumieniem aż do samego oceanu. Tak pokrótce. Nadmienię, że wszystkie informacje omówione są w taki sposób aby przedszkolaki mogły przyswoić prezentowany materiał.

Informacja zwrotna – klucz do sukcesu.

Sfera Wiedzy. Czy doświadczenie zdobyte podczas produkcji filmu dla szkół podstawowych było przydatne także w tym projekcie?

Kropelka. Jak najbardziej tak. Produkcja filmu dla starszych dzieci bardzo dużo mnie nauczyła. Zmiany stanu skupienia są dla mnie codziennością. Jednak wytłumaczenie na czym polegają oraz zobrazowanie ich, to była niesamowita przygoda i wyzwanie. Dodatkowo podczas pokazów realizowanych jeszcze w poprzednim roku szkolnym, mogłam sprawdzić reakcje widzów oraz usłyszeć ich opinie i pytania. Na podstawie uzyskanej informacji zwrotnej powstała wersja filmu dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Woda, a codzienność.

kosz owoców obieg wody w przyrodzie zawita do przedszkoli mobilne planetarium sfera WiedzySfera Wiedzy. Woda to nie tylko morza, rzeki, jeziora itd. Czy w filmie poruszane są tematy „dobrych” źródeł wody dla organizmu?

Kropelka. To prawda. Woda otacza nas z każdej strony. Poznamy produkty spożywcze, w których jest jej najwięcej oraz organizmy żywe. Ciekawostką jest też to, że niektóre z nich zbudowane są z samej wody.

Poczuj klimat.Klimat obieg wody w przyrodzie zawita do przedszkoli mobilne planetarium Sfera Wiedzy

Sfera Wiedzy. Fascynujące. Ostatnimi czasy, często porusza się temat zmian klimatu. Czy woda bierze w nich udział?

Kropelka. Oczywiście. Wprawdzie głównym tematem filmu jest obieg wody w przyrodzie, jednak zarówno sam obieg, jak i woda, są nieodłącznym czynnikiem kształtującym klimat. Dlatego zdecydowaliśmy się poruszyć to zagadnienie. Omówimy warunki panujące w miejscach, gdzie wody jest pod dostatkiem oraz tam gdzie jej brakuje.

Premiera! Co dalej?wyjazd kropelki na wakacje obieg wody w przyrodzie zawita do przedszkoli mobilne planetarium Sfera Wiedzy

Sfera Wiedzy. Po tym co usłyszałem już nie mogę doczekać się momentu kiedy obejrzę film.

Kropelka. Cały zespół bardzo ciężko pracował na finalny efekt. Niezliczone godziny spędzone przed kamerą, w studio nagraniowym oraz biurze postprodukcji. Żywimy nadzieję, że zostanie on ciepło przyjęty i będzie oglądany z takim samym zaangażowaniem jak pozostałe filmy wyświetlane pod kopułą.

Sfera Wiedzy. Jakie plany na najbliższy czas?

Kropelka. Za chwilę wyjeżdżam na wymarzone wakacje, odetchnąć chwilę. Następnie zabieram się za realizację ….. ale o tym opowiem następnym razem.Kropelka na wakacjach mobilne planetarium Sfera Wiedzy

Sfera Wiedzy. Bardzo dziękuje za rozmowę.

Kropelka. Również dziękuję. Do zobaczenia.

 

Więcej na temat filmu można przeczytać na naszej stronie KLIK.

 

No Comments


Please login to comment

KONTAKT
606-436-225

Zachowaj Spokój! Nadchodzi coś nowego_2

zanieczyszczenie powietrza i wpływ na zdrowie ludzi mobilne planetarium Sfera Wiedzy

Obieg wody w przyrodzie mobilne planetarium Sfera Wiedzy